Doporučujeme k návštěvě

Rozhledny v okolí

Čubův kopec u Francovy Lhoty

Rozhledna ve výšce 720 m.n.m. v oblasti Javorníků. Dřevěná rozhledna, původně postavena v roce 1991, byla v roce 2004 kompletně přebudována. Ze Seninky je to do Francovy Lhoty cca 20 km autem. Více o této rozhledně.

Královec u Valašských Klobúk

Dřevěná věž v Bílých Karpatech, postavena na podzim roku 2006 na kopci Královec ve výšce 655 m.n.m. Rozhledna se nachází blízko stejnojmeného rekreačního střediska, ke kterému je možné vyjet autem a využít služeb místního hostince. Doporučujeme však procházku velmi zajímavou naučnou stezku, která začíná u vlakového nádraží Valašské Klobouky. Zajímavostí rozhledny je velké množství mravenišť v okolí. Ze Seninky je to do Valašských Klobouk asi 25 km autem. Více o této rozhledně.

Rozhledna Doubrava u Vizovic

Rozhledna je součástí vysílače mobilního operátora blízko obce Loučka nad Vizovicemi ve výšce 672 m.n.m. K rozhledně, která je vysoká 55 metrů (ochoz ve výši 33,5 m), je možné dojet autem, nachází se cca 1 km od silnice Vizovice – Slavičín. Pěšky lze rozhlednu navštívit po naučné stezce Vizovické prameny, která začíná v centru Vizovic a k rozhledně je to cca 6 km. Ze Seninky je to k rozhledně cca 25 km autem. Více o této rozhledně.

Rozhledna na Čartáku

Nad bývalým hraničním přechodem Bumbálka, několik kilometrů od Horní Bečvy nebo Velkých Karlovic, se nachází betonová věž obložená dřevem, která slouží jako vysílač mobilního operátora. Rozhledna o celkové výšce 40 metrů (plošina ve výši 26 metrů) je v nadmořské výšce 953 m.n.m. a je přístupná po cestě, která z hlavní silnice odbočuje těsně před státní hranicí k chatě Súkenická. Pozor, rozhledna je přístupná jen v otevírací době. Ze Seninky je to k rozhledně cca 50 km autem. Více o této rozhledně.

Rozhledna na Búřově u Valašské Bystřice

Malá rozhledna (výška plošiny jen asi 4 metry) se nachází na vrchu Búřově, necelé dva kilometry jihozápadně od Valašské Bystřice v nadmořské výšce 660 metrů. Jedná se o soukromou stavbu majitele nedaleké chaty Búřov. Ze Seninky je to k rozhledně cca 30 km autem. Více o této rozhledně.

Rozhledna na kopci Bražiska u obce Jarcová u Valašského Meziříčí

Dřevěná rozhledna o výšce 14 metrů se tyčí na kopci Bražiska ve výšce 476 metrů nad mořem. Zajímavostí je, že rozhledna je soukromou aktivitou pana Viléma Bystroně, byla dokončena na jaře 2009. Ze Seninky je to sem cca 25 km autem. Více o této rozhledně.

Další zajímavé výhledy

Okolí Vsetína nabízí mnoho zajímavých vyhlídkových míst. Ať už se vydáte na hřebeny Javorníků, Vsetínských či Vizovických vrchů nebo směrem na Hostýnské vrchy, jistě vždy naleznete zajímavá místa s divukrásnými rozhledy. Doporučujeme vám neminout následující lokality:

Věž vsetínského zámku

Na Horním náměstí ve Vsetíně stojí zámek, z jehož věže máte celý Vsetín jako na dlani. Otevřeno je denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Stránky Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně

Pulčínské skály u obce Pulčín

Nejmenší valašská vesnička schovaná hluboko v kopcích nabízí největší skalní útvar Valašska, Pulčínské skály. Zdatnější výletníci mohou na „Pulčíny“ vystoupat přímo z Lidečka od vlaku či parkoviště u Čertových skal (další zajímavý cíl), pohodlější turisty čeká cca 30 minutová procházka přímo z obce Pulčín. Nezapomeňte se stavit v pulčínském informačím centru a v místním stylovém trampském hostinci. Ze Seninky je to sem asi 15 km. Stránky informačního centra Pulčín.

Horské středisko Kohútka

Lyžařské centrum Javorníků nabízí nádherné výhledy na všechny strany. Kohútka nabízí vyžití pro sjezdové i běžecké lyžování, horskou cyklistiku i pěší výlety. Nevynechejte místní sladkou specialitu – borůvkové knedlíky. Ze Seninky je to sem cca 30 km.

Kopec Ochmelov nad Huslenkami

Prudké několikakilometrové stoupání nad obec Huslenky na kopec Ochmelov je odměněno nádherným výhledem na celé údolí Horního Vsacka. Při stoupání projedete okolo tradičního pasekářského hospodářství rodiny Sivků pod vrcholem, na kterém stojí vysílač mobilního operátora. Pěkný výhled je i ze země, odvážnější mohou porušit zákaz vstupu a vylézt až na vysílač. Ze Seninky je to sem asi 15 km.

Zvonice na Soláni

Sedlo na Soláni ozdobila v roce 2006 krásná dřevěná kaple se zvonicí, ve které sídlí nejen informační centrum, ale pořádají se zde výstavy, koncerty, besedy nebo ukázky tradičních valašských řemesel. Zvonice samotná jako rozhledna neslouží, ale celé okolí Soláně je ozdobeno nádhernými výhledy. Ze Seninky je to sem asi 45 km. Stránky informačního centra Zvonice na Soláni

Chybí vám zde některý z valašských výhledů? Napište nám na info@vartovna.cz a napravíme to.